איך לבחור כסאות בר למטבח?

כסאות בר למטבח

כסאות בר הם כבר מזמן לא טרנד אלא מגמה עיצובית רווחת, ובהתאם ניתן למצוא את אותם כסאות גבוהים ומרשימים ביותר ויותר בתים.

המיקום האופטימלי הוא באופן טבעי ליד דלפק ישיבה שמהווה חלק מהמטבח המודרני, או ליד אי שגם אותו ניתן למצוא במטבחים כשבחלק מהמקרים הוא משמש כאזור ישיבה ואכילה.

בכל מקרה, כדאי להשקיע מעט תשומת לב ומחשבה בבחירת כסאות הבר שייכנסו למטבח שלכם כדי שבסופו של דבר תוכלו ליהנות מהכסאות המושלמים עבורכם.

קודם כל, נוחות

אמנם בימינו מושם דגש רב על האסתטיקה של כל פריט ופריט במרחבי המגורים שלנו, וטוב שכך – כשאנחנו מוקפים ביופי איכות החיים גבוהה יותר משמעותית – אולם כשמחפשים כסאות בר למטבח מומלץ קודם כל לוודא שהם נוחים.

הדרך הטובה ביותר לוודא כי כסא בר כזה או אחר אכן נוח מבחינתכם הוא פשוט לשבת עליו. מומלץ לא להסתפק בישיבה חפוזה אלא להתמסר לבדיקת הנוחות של כל כסא וכסא שבו אתם חושקים.

כמובן שאין הכוונה לרביצה של שעה-שעתיים על כל אחד מכסאות הבר שאתם בודקים, אבל כן כדאי לשבת מספר דקות ולוודא כי אף איבר בגופכם לא סובל מאי נוחות בשל הכסא.

גודל הכסא בר

גובה הכסא

פרמטר שני שכדאי לקחת בחשבון במסגרת בחירת כסאות בר למטבח הוא גובהו של הכסא. כשמדובר בכסאות מתכווננים, תוכלו כמובן להתאים את הגובה של הכסא לגובה הדלפק, אבל אם הכסא אינו מתכוונן חשוב לוודא כי הוא לא גבוה מדי ולא נמוך מדי.

ככלל מומלץ שהכסא יהיה נמוך בכ-20 ס"מ מגובה הדלפק, ובכל מקרה כדאי למדוד את גובה הדלפק ולהגיע עם המידע לחנות כך שאנשי המקצוע שעובדים בה יוכלו לעזור לכם להגיע לכסאות הבר האופטימליים מבחינת גובהם.

אם אתם משפצים את המטבח ובוחרים את הכסאות עוד בטרם הקמתם דלפק, מנעד האפשרויות רחב יותר ותוכלו לבחור בעצם כל סוג של כסא בר, ועל פי הגובה שלו לבנות דלפק מתאים.

רוחב

בנוסף לגובה חשוב לבחון גם את הרוחב של כל כסא בר שמוצע לכם.

ישנם כסאות בר רחבים וכאלה צרים, והבחירה ביניהם לא משפיעה רק על הנוחות אלא גם על מספר כסאות הבר שאפשר להכניס למטבח הספציפי שלכם. מומלץ למדוד גם את המרחב המיועד לכסאות הבר במטבח כך שאנשי המקצוע יוכלו לעזור לכם להגיע לאופציה שמאפשרת הכנסת מספיק כסאות בהתאם לצרכים שלכם.

התאמה לכל המרחב ולא רק למטבח

אחרי שווידאתם כי הכסא נוח לכם וכי הוא מתאים מבחינת הגובה והרוחב, ניתן להקדיש תשומת לב גם לפן האסתטי – שהרי בסופו של דבר תורמים כסאות בר למטבח גם יופי ולא רק את האפשרות לאכול ליד דלפק גבוה יחסית.

כמובן שלכל אדם טעם משלו והעדפות משלו, אולם כן חשוב להקפיד על הרמוניה בין הכסאות לבין פריטים אחרים במטבח, ובפרט הדלפק, ולא רק לדלפק ולשאר המרכיבים של המטבח אלא גם למוטיבים עיצוביים אחרים בבית. בפרט חשוב לתת על כך את הדעת כשהמטבח בנוי בשיטת האופן ספייס.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן