איך הפך כסא בר לפריט מבוקש במיוחד?

כסא בר למטבח

כסאות הבר החלו את דרכם בברים, מסעדות ובתי קפה, שבהם הם אפשרו ישיבה ליד דלפקים מוגבהים או שולחנות גבוהים – אלמנטים בולטים מטבעם שהפכו את המרחב למעניין יותר, כשעצם הישיבה על הכסא הגבוה ביחס לסביבתו אפשרה נקודת תצפית מיטבית בזכות זווית הראיה הרחבה ובמקביל הפכה את בני האדם שישבו על אותם כסאות בר לבולטים יותר ועל כן מושכים תשומת לב רבה יותר.

אבל במאה ה-21, ובפרט השנים האחרונות, אנחנו עדים למגמה מרתקת שבמסגרתה יותר ויותר פריטים שבעבר שימשו אך ורק בתי עסק או מפעלים תעשייתיים מגיעים גם אל מרחבי המגורים שלנו ואפילו מהווים פריטים נחשקים במסגרת עיצוב פנים ייחודי.

כסאות הבר הם דוגמה מצוינת לכך שכן הם כבר מזמן לא מיועדים רק למסעדות, בתי מלון, פאבים וכו' אלא ניתן למצוא אותם – וליהנות מהם – גם בבתים פרטיים רבים.

למה כסאות בר מתאימים לכל סוגי המטבחים?

הסיבה העיקרית לפופולריות הגואה של כסאות הבר במסגרת עיצוב פנים של מרחבי מגורים היא הרושם הרב שהם יוצרים.

זקיפות קומה תמיד מרשימה, וגם למבנה הצר יחסית של כסא בר ישנה תרומה לסקס אפיל שלו. בנוסף במטבחים רבים החלו מעצבי הפנים לכלול דלפק שמשמש את בני הבית ואורחיהם כמקום מפגש ולוקיישן מוצלח לאכילה נוחה, ובפרט נעשה שימוש בדלפקים כדי לחצוץ בין המטבח עצמו לבין שאר מרחבי הבית כשמדובר על עיצוב בשיטת האופן ספייס.

גם לא מעט איים, שהפכו אף הם אורחים רצויים במטבחים רבים, משמשים כמקום שסביבו יושבים בני הבית ומבלים זמן איכות בצוותא, והנה לכם לוקיישן מעולה נוסף למקם סביבו כסאות בר, וגם עובדה זו תורמת לביקוש הרב לפריט זה.

יתרון נוסף הוא שניתן להתאים את כסאות הבר לכל סוגי המטבחים – למטבחים המודרניים ניתן לבחור כסא בר מאלומיניום, שחזותו הנוצצת והעדכנית משתלבת היטב במרחב, במטבחים כפריים אפשר להציב כסאות בר מעץ מלא שלא רק משתלבים היטב בסביבתם אלא גם משרים אנרגיות חיוביות במיוחד של הרמוניה, חוסן, חיבור לטבע ושלווה, במטבחים היוקרתיים תמצאו כסאות מוגבהים עם ריפוד עור (או ריפוד דמוי עור שנראה יפה לא פחות והוא גם עמיד לא פחות מהדבר האמיתי, ומתאים למי שנמנע משימוש בעור) ואילו במטבחים בעלי חזות "זרוקה" ניתן לשלב כסאות בר מראטן.

קסמו של העיצוב התעשייתי

כאמור כסא בר הוא רק דוגמה אחת לפריט שהחל את דרכו בבתי עסק וחלחל אל מרחבי המגורים הפרטיים, וישנן דוגמאות רבות נוספות הממחישות עד כמה רב קסמו של העיצוב התעשייתי.

כך למשל ניתן למצוא בחדרי אוכל רחבי ידיים שולחנות נגרים גדולים שהוסבו לשולחן אוכל ועדיין שומרים על התחושה המחוספסת משהו, בלופטים שונים תוכלו לראות גופי תאורה שנראים כאילו נלקחו מסט של סרט, פסלי ברזל כבדים הם דוגמה נוספת וגם שימוש נרחב בבטון חשוף הוא חלק מהמגמה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן