שולחן לחדר ישיבות והקשר שלו לעיצוב החלל

שולחן לחדר ישיבות

מטרת חדר הישיבות

באופן מסורתי, חדר ישיבות יכול להיות חלל גדול או חדר קטן שמשמש במיוחד כמקום לעריכת פגישות ודיונים. חדרי ישיבות קונבנציונליים נקראים גם חדרי כנסים או חדרי דיונים והם מורכבים משולחן אחד שעומד במרכז החדר ומסביבו מספר כסאות.

חדרי ישיבות מסוימים עשויים להיות יותר דינמיים ולשרת כמה מטרות כמו חדר הדרכה, חדר ראיון ו/או סביבה שמאפשרת עבודה שיתופית באמצעות שימוש במספר שולחנות ניידים.

חדר ישיבות רב תכליתי

משרדים רבים שמתמודדים עם אילוצים של מקום, משתמשים בחדר הישיבות שלהם כבמרחב רב תכליתי. שימוש יעיל בחדר הישיבות והפיכתו למרחב רב תכליתי תלוי בעיצוב של חדר הישיבות.

אם בכוונתכם ליצור בחלל חדר פגישות רב תפקודי, חשוב לא למקסם את שטח החלל. כשאתם בוחרים אחד מאותם שולחנות לחדרי ישיבות, קחו בחשבון גמישות ותנועה. הדרך הטובה ביותר ליישם את השתיים (גמישות ותנועה) היא להשקיע ברהיטים רב-תכליתיים. זה לא רק יחסוך לכם מקום, אלא גם יגביר את היעילות של פריסת הריהוט בחדר.

גודל

סביר להניח שיש לכם מושג כללי על החלל שעומד לרשותכם. ובכול זאת, יש חשיבות למדידה מדויקת של החלל לפני שאתם מתחילים לשוטט בין שולחנות לחדרי ישיבות כדי למצוא את הרהיט המתאים לכם. בעצם, זהו הצעד שבו עליכם לנקוט. הקפידו לקחת בחשבון את הבליטות בחדר (רדיאטור, צנרת…) שעלולות להפריע לפריסה.

שימו לב למיקום של הדלת והחלון ולדרך שבה הדלת נפתחת, כי זה עשוי להשפיע על המיקום ועל פריסת הרהיטים. אנשים מתעלמים לעתים קרובות מהדרך שבה הדלת נפתחת ואז הם צריכים להסתדר עם כניסה דחוקה ולא נוחה לחדר הישיבות שלהם.

ברגע שהוגדרו המטרה והממדים של חדר הישיבות, הגיע הזמן לחשוב על הרהיטים עצמם.

שולחן לחדר ישיבות

השולחן הוא מרכיב מרכזי בכול חדר ישיבות. בשוק זמינים סוגים שונים של שולחנות. הנפוצים ביותר כוללים שולחן מלבני, מרובע, סגלגל (אליפסה), צורת סירה ועגול.

שולחן מלבני ומרובע

שולחנות אלה נהדרים לחלל בינוני עד גדול וניתן למצוא שולחנות עם אפשרויות הארכה או התכווננות שמאפשרים הסתגלות טובה יותר לצרכים המשתנים.

שולחן סגלגל

שולחנות בצורת אליפסה מספקים רכות עם פינות מעוגלות שמאפשרות יותר מקומות ישיבה ומקלות על התנועה בחדר.

שולחן בצורת סירה

היתרון הגדול ביותר של עיצוב זה הוא קו הראייה. בגלל שהשולחן רחב יותר במרכזו, אנשים לא יושבים לאורך קו ישר, מה שמקל עליהם לראות גם את המסך ואת המצגת וגם את המשתתפים האחרים בפגישה.

שולחן עגול

עבור שולחנות עגולים צריך לאפשר מקום לתנועה ברוחב של כ-92 ס"מ מסביב לכול היקף השולחן. שולחנות עגולים יכולים להיות חסכני מקום בכמה מהחללים, אבל להיות קצת מוזרים בחללים אחרים שבהן אין מספיק מקום לתנועה מסביב לשולחן ברוחב הנדרש (92 ס"מ).

לא משנה באיזו צורת שולחן תבחרו, דבר אחד יש לקחת בחשבון והוא שהשולחן יציע אפשרויות חיבור למדיה: למקרן, לטלפון, למחשב ולמכשירים אלקטרוניים אחרים שניתן למקם בקלות על פני השולחן בלי לדאוג לשקע בקיר ולניהול החיווט.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן