שולחן עגול או שולחן מרובע? מעץ מלא או מזכוכית דקורטיבית? אלו שאלות די מוכרות לאלו מכם המעוניינים להחליף את פינת אוכל הישנה ולזכות בישיבה נוחה ועל הדרך ליהנות גם מפינה מעוצבת ומזמינה בסלון.
אם בעבר פינות האוכל היו כחלק נפרד וצדדי מחלל הסלון, כיום בעיצובים המודרניים פינת האוכל זוכה למקום מכובד בחלל הסלון והיא כחלק אינטגרלי ממנו. לכן, יש משמעות רבה לבחירת פינת האוכל. לרוב, פינת האוכל ממוקמת לרוב בין המטבח לסלון, כיוון שכך היא מבטיחה נגישות טובה למטבח ונוחות בלתי מתפשרת, אך האתגר הוא – בחירת שולחן וכסאות שיתאימו בקפידה לחלל המוקצה לטובת הפינה.

שולחן עגול או מרובע?

החלטה זו היא בהחלט קשה, אך עם שימת לב לכמה פרמטרים חשובים תוכלו לבצע בחירה נכונה. ראשית, עליכם לקחת בחשבון את גודל החלל, את נוחות הישיבה, את תדירות האירוח ואת כמות האנשים הצפויים להתארח בביתכם. את גודל השולחן כמובן שניתן לשנות, הרי ישנם שולחנות נפתחים שעושים יופי של עבודה גם ברכישת שולחן מרובע וגם ברכישת שולחן עגול.

שולחנות מרובעים ומלבנים הם השכיחים ביותר ומאפשרים ישיבה נוחה, אך המלבני תופס יותר מקום בחלל. לעומתם, שולחן עגול הוא פחות נפוץ, אך הוא מאפשר תקשורת טובה בין היושבים לצד מראה יותר דקורטיבי.

שולחן מעץ מלא או שולחן מזכוכית דקורטיבית?

דקה לפני שבוחרים את החומר הרצוי, חשוב להבין כי השולחן והכסאות צריכים לעמוד בעומסים ובתנאים סביבתיים – הן להחזיק את כובד המשקל העצמי של השולחן, שזהו נתון חשוב כאשר מדובר על שולחן מעץ מלא גושני. דבר נוסף, חשוב לבחור בחומר שיידע להתמודד עם ספיגת חומרים שעלולים להישפך על השולחן והכסאות.
שולחן מעץ מלא הוא הפופולרי ביותר בשוק בשל יתרונותיו הרבים, הרי חומר עץ הוא החזק ביותר מכלל החומרים השונים וביכולתו להחזיק למשך שנים רבות. יתרון נוסף לשולחן מעץ מלא, הוא – האופציה לשנות את צבע השולחן בשיטת עשה זאת בעצמך, כך שלאחר כמה שנים ניתן בקלות לצבוע את השולחן והכסאות. לעומת העץ, שולחן בשילוב זכוכית דקורטיבית, הוא מרשים ומודרני, אך ניתן לשלב אותו בקלות עם עץ ולהרוויח גם וגם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן